صفحه اصلی / مطالب و مقالات / بوتاکس تعریق / علت عرق کردن زیاد زیر بغل یا هایپرهیدروزیس چیست ؟

علت عرق کردن زیاد زیر بغل یا هایپرهیدروزیس چیست ؟

تعریق بیش از حد که اصطلاح علمی آن هایپرهیدروزیس می باشد وقتی است که عرق کردن بیشتر از حدی است که برای تنظیم دمای بدن لازم می باشد وجود دارد اغلب میزان 4 تا 5 برابر نرمال است.
تعریق زیاد تهدید کننده حیات نیست ولی میتواند کیفیت زندگی فرد مبتلا را تحت تاثیر قرار دهد. شیوع تعریق زیاد لوکالیزه (محدود به نواحی خاصی از بدن) 2.8% در بین جمعیت نرمال می باشد و شیوع آن در زن و مرد برابر است.
تعریق بیش از حد ناشی از هایپرهیدروزیس به دلیل غلظت نسبتا زیاد غدد عرق، در دست، پا، زیر بغل و کشاله ران بیشتر فعال است.
و عواملی دیگر تعریق بیش از حد ناشی از هایپرهیدروزیس عبارتند از غلضت خون بالا، کمبود ویتامین دی، بیماری هیدروز جمجمه، طبع فلفل گرم و کمبود آب بدن می باشد.

آنچه در این مطلب میخوانید

مراحل و نحوه تزریق بوتاکس زیر بغل

برای تزریق بوتاکس باید تحت درمان یک متخصص پوست که تجربه کافی دارد قرار بگیرید. تزریق بوتاکس زیر بغل یا هر ناحیه ای به منظور فلج کردن سیستم های عصبی صورت می گیرد، لذا تجربه کافی پزشک معالج بسیار مهم است.
پزشک حاذق با بهرمندی از سوزن های مخصوص، بوتاکس را در نواحی از پوست تزریق می کند. مهارت شناسایی ناحیه تزریق بوتاکس در زیر بغل برای محدود کردن غدد عرق بیار حائز اهمیت است. ممکن است تزریق بوتاکس در چندین مرحله صورت گیرد.

تزریق بوتاکس زیر بغل در اصفهان

عوارض و خطرات بوتاکس زیر بغل

بوتاکس یک روش تهاجمی است و امکان دارد که عوارضی به دنبال داشته باشد. شایع ترین عوارض برای تزریق بوتاکس زیر بغل عبارتند از:

این دسته از عوارض کاملا طبیعی بوده و بعد از چند روز برطرف خواهد شد. اما این دسته از عوارض نادر هستند و ممکن است ساعت ها، روزها یا هفته ها پس از تزریق برای شما اتفاق بیافتد:

همچنین بخوانید : درمان و نحوه تزریق بوتاکس خط اخم

قیمت تزریق بوتاکس زیر بغل

هزینه بوتاکس زیر بغل متفاوت است زیر هر شخصی منحصر به فرد می باشد. برخی به جلسات درمانی بیشتری نیاز دارند برخی کمتر. برخی درمان بیشتر انتخاب می کنند برخی کمتر. هزینه بوتاکس به وسیله تعدادی عوامل تعیین می شود، از جمله:
شدت و میزان تعریق بیش از حد
نتیجه مورد نظر شما از درمان تعریق با بوتاکس
جنسیت
مهارت و تجربه پزشک

ماندگاری رفع عرق زیاد زیر بغل با بوتاکس

تزریق بوتاکس زیر بغل جلوی 82 تا 87 درصد تعریق زیر بغل را می گیرد و ماندگاری نتایج آن نیز 4 تا 12 ماه باقی می ماند و در برخی موارد تا 14 ماه ماندگار است. نتایج تزریق بوتاکس زیر بغل برای کاهش تعریق بیش از حد بعد از 2 تا 4 روز قابل مشاهده است.

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس زیر بغل

تزریق بوتاکس زیر بغل نیز مانند سایر اقداماتی که برای زیبایی انجام می شود دارای مراقبت های عمومی است که برای رسیدن به نتیجه بهتر آن ها را به مدت 48 ساعت بعد از تزریق باید رعایت کنید تا علاوه بر عدم بروز مشکلات خاص، به تاثیرات موردانتظار و دلخواه خود برسید:
1. پس از تزریق بوتاکس زیر بغل از انجام فعالیت ها و ورزش های سنگین خودداری کنید.
2. پس از تزریق بوتاکس زیر بغل به هیچ وجه دوش آب گرم نگیرید زیرا ممکن است تغییر در حالت بوتاکس به وجود آورد و سعی کنید با اب ولرم یا سرد دوش بگیرید.
3. سعی کنید حتما انجام اپلاسیون را به تعویق انداخته و تا زمانی که متخصص اجازه نداده است به این منظور اقدام نکنید، حتی بدون اجازه دکتر نواحی زیر بغل را لیزر نکنید.
4. از دست زدن و مالیدن زیر بغل بعد از تزریق بوتاکس خودداری کنید زیرا باعث تغییر حالت در ناحیه ی بوتاکس شده می شود.
5. برای کاهش التهاب و کبودی می توانید از کمپرس یخ استفاده کنید، کمپرس یخ می تواند روند بهبودی را سریع تر از حالت معمول کند. البته فراموش نکنید که باید نحوه استفاده از کمپرس آب یخ را آموزش ببینید تا در اثر فشار زیاد، باعث حرکت بوتاکس نشوید.
6. مصرف دخانیات، الکل و داروهای رقیق کننده خون را به تعویق بیاندازید.
انجام این کارها تا بعد از 24 ساعت پس از بوتاکس مانعی ندارد و فرد می تواند دوباره به روند عادی زندگی خود بازگردد و فعالیت روزانه خود را انجام دهد.

برای خواندن مقالات رفع پف پلک با پلاسماجت و رفع تیرگی پوست با لیزر کلیک کنید.


آدرس : اصفهان، خیابان توحید میانی ، طبقه فوقانی بانک پاسارگاد ، طبقه چهارم
تلفن : 36251939

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

نظرات کاربران درباره این مطلب :ناهید جهانگیری [ 1402-07-09 ]
من کف دست و پام و زیر بغلم عرق زیادی داشت که با تزریق بوتاکس خیلی بهتر شدم

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
دکتر راضیه ایرجی