صفحه اصلی / مطالب و مقالات / جوانسازی پوست / لیزر کیوسوییچ (Q-switch) چیست و چه کاربردی دارد؟

لیزر کیوسوییچ (Q-switch) چیست و چه کاربردی دارد؟

لیزر کیوسوییچ درمانی ایده ال برای از بین بردن لک های پوستی، تتو(خالکوبی)، روشن کردن پوست، کلاژن و جوان سازی پوست ، درمان قارچ ناخن، رفع چین وچروک، از بین بردن خال مادرزادی و برطرف کردن جای جوش است. وقتی شما این درمان را انجام می دهید. پوست شما برای مدت زمانی کوتاهی در اثر جذب انرژی لیزر کمی خاکستری و سفید می شود. اگر پوست شما رنگدانه های زیادی داشته باشد ممکن است کمی کبودی نیز ایجاد شود. همچنین ممکن است برای چند روز پوست شما تاول کوچکی بزند. در مجموع 7 تا 10 روز طول می کشد تا پوست شما کاملا بهبود یابد.

آنچه در این مطلب میخوانید

لیزر کیوسوییچ برای لک صورت

لیزر کیوسوییچ برای رفع مشکلات پوستی مانند کک و مک، لکه های پوستی و پاک کردن خالکوبی یا تاتو مورد استفاده می گیرد. در این تکنولوژی نوین، پالس های انرژی لیزر، در فواصل میلیاردم ثانیه تکرار می شوند و رنگدانه ها را پوست آزاد می کنند تا بتوانند به طور طبیعی توسط بدن جذب و سپس دفع شوند.
بر خلاف امواج پیوسته لیزر که پرتو نوری یکنواختی را منتقل می کنند، در لیزر کیوسوییچ، نور به طور متناوب، ابتدا به شکل پالس های بسیار کوتاه و شدید منتشر شده، سپس در مدت زمان کوتاهی قطع و مجددا انتشار پیدا می کند.

لیزر کیوسوییچ برای جای جوش

یکی از کاربردهای این دستگاه، لیزر کیوسوییچ برای جای جوش می باشد. جای جوش زمانی ایجاد می شود که آکنه تا عمق پوست نفوذ کرده و به بافت و لایه های درونی آن آسیب جدی وارد کرده باشد. پوست بدن پس از رفع آکنه برای ترمیم بافت آسیب دیده تلاش می کند، این اقدام به تولید سلول منجر می شود، اگر این تولید بیش از حد یا حتی کمتر از میزان استاندارد انجام بگیرد، اسکار آکنه یا جای جوش روی صورت ایجاد می شود. لیزر کیوسوییچ برای درمان جای جوش بسیار موثر هستند. لیزرهای جدیدتر اغلب دارای یک روش کسری هستند که قادر به ایجاد شکست نوری ناشی از لیزر (LIOBs) هستند که نشان داده شده است که از طریق یک اثر فوتومکانیکی شدید، اسکار آکنه را بهبود می بخشد. لیزر درمانی کیوسوییچ اسکار آکنه تولید کلاژن جدید در پوست را تحریک می کند تا سطح پوست صاف شود ونتایج دائمی کسب شود.

لیزر کیوسوئیچ در اصفهان

تعداد جلسات لیزر کیوسوئیچ

برای تخریب رنگ دانه ها به جلسات متعدد لیزر با طول موج های متفاوت بسته به اینکه برای چه کاربردی از این لیزر استفاده می کنید نیاز است.
به طور میانگین بین 1 تا 3 جلسه درمان نیاز است.

عوارض لیزر کیوسوییچ

پاک کردن تاتو یا خالکوبی با لیزرکیوسوئیچ

پاک کردن تاتو توسط روش های متعددی انجام می شود ولی برخی روش ها در کنار از بین بردن تاتو عارضه ناخوشایندی بدتر از خالکوبی بر روی پوست ایجاد می کند. پس در انتخاب بهترین روش و کم عارضه ترین روش دقت کافی را داشته باشید.
میکرودرم ابریژن: درم یا میکرودرم ابریژن برای تاتو های موجود بر سطح پوست مناسب است اما امکان ایجاد ضایعات پوستی ماننداسکار سطحی هم هست.
کرایوتراپی: این روش هم کلا موثر برای ازبین بردن خالکوبی و تاتو نیست.
اسید های شیمیای (پیلینگ پوستی): اسکار و عارضه بعد از این روش زیاد است.
لیزرهای لایه بردار: لیزر دی اکسید کربن از جمله روش های برای پاک کردن تاتو است ولی قرمزی و اسکار هم ایجاد می کند.
جراحی ناحیه خالکوبی: ناحیه خالکوبی با بافت اطراف آن خارج و بخیه می شود ولی خط بخیه بر روی پوست باقی می ماند.

هزینه هر جلسه لیزرکیوسوئیچ

هزینه هر جلسه لیزرکیوسوئیچ به فاکتور های متعددی بستگی دارد. که پس از معاینه توسط متخصص پوست و مو و زیبایی قابل تعیین می باشد.

مراقبت های قبل و بعد از لیزر کیوسوئیچ

مراقبت های بعد از لیزر کیوسوئیچ

برای خواندن مقالات زاویه سازی صورت با تزریق ژل و انواع جراحی زیبایی پلک کلیک کنید.


آدرس : اصفهان، خیابان توحید میانی ، طبقه فوقانی بانک پاسارگاد ، طبقه چهارم
تلفن : 36251939

نظرات کاربران درباره این مطلب :دلناز ابتکار [ 1402-06-29 ]
سلام من میخواستم ابروهام که تتو شده رو کامل پاک کنم چند جلسه نیازه که بیام رنگ تتوهام خیلی تیرس و اینکه لیزر کیوسوییچ برای از بین بردن همه تتوها کاربرد دارد

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
دکتر راضیه ایرجی